تولید جامع ترین نرم‌افزار تخصصی حفظ قرآن

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) با بررسی شیوه‌های مختلف حفظ قرآن و با توجه به نبود روشی مدون، لوح محفوظ نور را به عنوان جامع‌ترین نرم‌افزار تخصصی حفظ و مرور قرآن کریم تولید و در اختیار کاربران قرار داده است.
گفتنی است این نرم‌افزار، با ساختاری ساده و براساس استفاده از قواعد علمی و مورد تجربه، آموزش کامل حفظ قرآن بدون نیاز به استاد را برای رده های سنی و توانایی های مختلف فراهم نموده است.
ارائه طرح جامع حفظ با برنامه مدون و طرح درس روزانه با استفاده از روش علمی لایتنر، تلفیق اصول و روش‌های علمی با ساختارهای سنتی، امکان ضبط تلاوت قرآن‌ آموز در برنامه مرور و تثبیت محفوظات و تطبیق آن با تلاوت قاری، تقویت حافظه تصویری و تسلط بر محفوظات با استفاده از آزمون‌های عمومی و تخصصی، امکان تنظیم تعداد دفعات تکرار آیات، امکان استفاده چند کاربر از برنامه با برنامه‌های حفظ مختلف و همچنین هماهنگی و ارتباط نرم‌ افزار با نسخه تلفن همراه برای تکمیل مراحل حفظ و مرور محفوظات از جمله قابلیت های این نرم‌افزار می‌باشد.
لازم به ذکر است نرم‌افزار لوح محفوظ نور با ارائه ترجمه، تفسیر، شأن نزول و لغات مشکل هر آیه و نیز ارائه ترتیل کل قرآن با صوت اساتید و قاریان ممتاز بین‌المللی به همراه ترجمه صوتی، کاربر را در حفظ هر چه بهتر قرآن کریم کمک می‌کند

دیدگاه خود را بیان کنید